Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 20

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 26
Najnowszy użytkownik: kareks
Ostatnie komentarze
Teenage agv.gpus.lkm...
Impetigo: xyy.gxwb.l...
[url=http://hydroxyc...
[url=http://augmenti...
Confident tqs.huwh.l...
[url=http://buycloni...
Osler ksv.zpen.lkmk....
However, onb.ieol.lk...
Has vyw.mjbk.lkmk.eu...
[url=http://viagra96...
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
PCC Rail rośnie w siłę
Kolej23.08.2007 zakończyły się negocjacje w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego udziałów w spółce PTKiGK SA w Rybniku przez Holding PCC. Pierwotna informacja dotyczyła przejęcia PTKiGK Zabrze, jednakże należy pamiętać, że obie spółki są powiązane: PTKiGK Rybnik posiada ok. 30% udziałów w spółce Trawipol, a ta z kolei ok. 90% udziałów w PTKiGK Zabrze.Teraz najprawdopodobniej wymagana będzie zgoda UOKiK na przejęcie 100 proc. akcji PTKiGK Rybnik przez PCC. W razie powodzenia tego przedsięwzięcia, spółka-matka PCC przekaże część udziałów spółce-córce PCC Rail, zachowując jednak pakiet kontrolny. Konsolidacja takich firm to pozytywne zjawisko na naszym rynku. PCC Rail staje się drugą, obok CTL Logistics bardzo poważną konkurencją dla PKP Cargo. Nie należy też zapominać o wejściu na rynek przewozów towarowych kolejnej zagranicznej grupy logistycznej Freightliner.
Premiera ED74
KolejNowy nabytek PKP Przewozy Regionalne do obsługi połączenia Łódź-Warszawa miał swoją oficjalną prezentację na Dworcu Łódź Fabryczna. W błysku fleszy, przy dźwiękach muzyki Johna Williamsa oraz wystrzałach korków od szampana wtoczyła się wiśniowo-czarna strzała w wypucowane perony naszej poczciwej stacji. Więcej informacji i kilka osobistych wrażeń przeczytacie Tutaj
Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa
NewsGnieźnieńska Kolej Wąskotorowa doczekała się własnej witryny internetowej. Nowy portal www.gkw-gniezno.pl powstał dzięki Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego przy współudziale EFRR i zawiera komplet informacji o kolei wąskotorowej w tamtejszym regionie. Jako miłośnicy kolei wąskich zapraszamy do odwiedzenia tego ciekawego zakątka w Sieci.
Prezentacja ED74
KolejZgodnie z potwierdzoną przez rzecznika prasowego PKP Przewozy Regionalne p. Łukasza Kurpiewskiego , uroczysta prezentacja ED74 odbędzie się jutro na dworcu Łódź Fabryczna o godzinie 13:45. Nie może zabraknąć tam przedstawiciela naszej wesołej kompanii i zapewne też jutro będziemy mogli udostępnić fotki z tego wydarzenia.
Modernizacja EU07
Kolej

Trzy spośród 74 lokomotyw PKP Przewozy Regionalne, kupionych pod koniec grudnia ubiegłego, wyruszyło w drogę. Zmodernizowane pojazdy prowadzą pociągi pospieszne, łączące Wrocław z Gdynią, Świnoujściem i Warszawą.


Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Pierwsze trzy lokomotywy zostały zmodernizowane w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Oleśnicy. Z lokomotyw uniwersalnych EU07 zyskały parametry lokomotyw pospiesznych EP07. Pomalowane zostały w charakterystyczne bordowo-kremowe barwy. Kupno i modernizacja lokomotyw są możliwe dzięki pomocy publicznej w wysokości 100 mln zł. Stosowna umowa z Ministerstwem Skarbu Państwa została podpisana w grudniu ubiegłego roku.


żródło:PKP
Przeprowadzka strony zakończona!
KlubTak, to najprawdziwsza prawda. Przed chwila uporałem się z ostatnimi linijkami kodu, wkleiłem brakujące zdjęcia w relacjach, wydarzeniach i wystawach i poprawiłem parę drobiazgów. Od dziś

ŁÓDZKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH

posiada całkowicie nową, kompletną stronę www. Bez denerwujących reklam, i innych wyskakujących nie wiadomo skąd, śmieci. Od tej chwili możemy śmiało promować nasz aktualny adres czyli www.lkmk.pl . Poprzedni adres na serwerze PRV będzie jeszcze przez jakiś czas funkcjonował ale tylko jako przekierowanie na aktualny serwis.

Jednocześnie chciałem bardzo gorąco podziękować:

- mojemu ukochanemu Smokowi za wsparcie, cierpliwość i motywację i .... Ty Smoku już wiesz za co.. :)

- Łukaszowi Kisielewskiemu - za wszelką pomoc techniczną i serwerową

- Andrzejowi Filipczakowi - za pomoc przy elementach graficznych strony

- całej załodze ŁKMK za ciepłe przyjęcie do swojego grona.
Nowy numer "Świata Kolei"
NewsUkazał się nowy numer miesięcznika „Świat Kolei”.
Znajdziemy w nim m.in.
- kolejne części artykułów poświęconych kolejom wąskotorowym na Żuławach oraz wagonom wąskotorowym 1Aw.
- Artykuł poświęcony pociągom z przechylnym pudłem nadwozia "Pendolino" w Wielkiej Brytanii
- Najnowszą historię linii tramwajowych w Sankt Petersburgu
- Opisy imprez z okazji 150-lecia stacji Tarnowskie Góry oraz Dnia Dziecka na linii 283
- Ciekawostki dotyczące stacji Włocławek oraz Rokiciny

Kliknij by powiększyć

Nas modelarzy zainteresują zapewne, artykuł Romana Kozaka o cyfrowych dekoderach dźwięku w modelach lokomotyw ST43 oraz ST44, nowości 2007 PIKO oraz test modelu wagonu motorowego Lint 41 firmy Mechano. W czasopiśmie znajdziemy też, wciąż wzbudzające kontrowersje oraz burzliwe dyskusje, opracowanie panów: Marcina Turko oraz Leszka Lewińskiego pt."Norma dla polskiej makiety modułowej". Dziwić może fakt zamieszczania w oficjalnych czasopismach opracowań, które mimo wszystko nie są akceptowane ani uznawane jako norma przez sporą grupę modelarzy. Być może zbliżające się targi TRAKO2007, będące okazją do spotkania w szerszym modelarskim gronie, doprowadzą do jakiegoś porozumienia w tej drażliwej kwestii.
Prace trwają
KolejNiezależnie od powszechnie panującej opinii, że w tym kraju nic się już nie zmieni od czasu do czasu pojawiają się okruchy nadziei. W środę, w drodze na spotkanie klubowe, na przejeżdzie na Transmisyjnej zastać można było wciąż pracujących robotników. Święto, świętem ale terminy gonią i może rzeczywiście doczekamy się tych obiecanych 32 minut czasu przejazdu do Skierniewic.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Z ciekawostek dotyczących tych prac można było zaobserwować "stonkę" w ciekawym malowaniu. SM42-2568 należąca teraz prawdopodobnie (jeśli ktoś ma pewność, proszę o info) do PRKiL widywana była już w 2 wersjach, klasycznym zielonym z pomarańczowym paskiem oraz niebiesko-pomarańczowym.
Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
EC Opole
Foto: Łukasz Turek
EC Skawina
Teraz mamy kolejne, żółto-niebieskie, chyba najciekawsze:
Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć

Jeśli ktoś ma więcej zdjęć taboru PRKiL i chciałby się podzielić, chętnie otworzymy nową kategorię w dziale Aliens.
Przenosiny galerii ukończone
GaleriaMimo drobnych kłopotów udało się przenieść wszystkie zdjęcia z galerii ze starej strony. Spostrzegawczy pewnie wytkną od razu brak kategorii "bilety kartonowe", nie umieszczałem jej celowo. Otóż mam wątpliwości czy warto ją prezentować w takim kształcie jak jest, a druga sprawa to trochę nietypowy format obrazków. System php-fusion generuje automatycznie miniaturki zamieszczanych zdjęć a te w przypadku biletów wyglądają koszmarnie. Jeśli Klubowicze opowiedzą się za jej przywróceniem, coś się wymyśli, aby ją ładnie zaprezentować. Ostatnią rzeczą jaka pozostała do wykonania to uzupełnienie zdjęć w relacjach z wystaw oraz wycieczek i będzie można uznać przenosiny strony za kompletne.
Premiera nowego "kibla" wkrótce
KolejNowoczesny pociąg, który jeszcze w sierpniu zacznie wozić łodzian do Warszawy i z powrotem, przyjechał we wtorkowe południe na dworzec Łódź Fabryczna. Po krótkim postoju pojechał do Warszawy, ale jeszcze nie zabrał pasażerów. Była to jazda szkoleniowa dla maszynistów. Wcześniej testy odbywały się na Łodzi Kaliskiej. Pociąg zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 sierpnia, a następnego dnia wyruszy na trasę Łódź - Warszawa. W przyszłości będzie na niej kursować 11 takich składów.

Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć Kliknij by powiekszyć
Nowa "Łódź Fabryczna"
KolejWładze Łodzi, PKP i spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę w sprawie realizacji projektu Nowe Centrum Łodzi. Miasto przekazało kolei teren przy dworcu Łódź Fabryczna, na którym powstanie nowa stacja. Zostanie ona schowana 14 metrów pod ziemią, a tory będą schodziły do tunelu już na wysokości ul. Widzewskiej.

Koleje oddały miastu działkę z drugiej strony budynku dworca, gdzie przebiegają tory kolejowe. W ramach Nowego Centrum Łodzi powstanie Specjalna Strefa Sztuki, Rynek oraz Centrum Festiwalowe Camerimage Łódź Center.

Dzięki umowie będą mogły rozpocząć się prace techniczne i projektowe, powstały też możliwości pozyskiwania funduszy na realizację nowego centrum miasta.
Fotki i Galeria
GaleriaNasza strona, niczym makieta modułowa systematycznie się rozwija. Dodaliśmy kilka funkcjonalnych elementów. Najważniejszym z nich jest kalendarz, pełniący jednocześnie rolę przypominacza. Jak widać pojawiła się też Losowa Fotka z Galerii oraz lista ostatnich artykułów dla wygodniejszej nawigacji. Sama Galeria działa tylko testowo, niestety na serwerze, na którym gości nasz serwis brakuje jednego drobiazgu do obsługi miniaturek z plików .jpg. Mamy nadzieję, że w weekend nastąpi mały upgrade i będziemy mogli pokazać wszystkie nasze dotychczasowe zdjęcia.

PS. Administrator serwera potwierdził upgrade w ten weekend więc, oficjalna premiera strony mogłaby nastąpić w przyszłą środę.
Przenosiny w trakcie
wwwUffff... masa klikania za nami. Właśnie udało się zakończyć przenosiny wszystkich artykułów ze starej strony. Stare newsy, jako zbyt chwilowe nie będą jednak przenoszone, chyba że znajdzie się jakaś dodatkowa motywacja do tego. Działa już większość elementów strony i powoli można myśleć o jej oficjalnej premierze. Pozostała teraz do wykonania, niemal katorżnicza praca czyli przeniesienie brakujących zdjęć. Wszystkie zostały już odchudzone i zajmują około 35% poprzedniego miejsca, bez jakiejkolwiek zauważalnej utraty jakości. Jednocześnie popracujemy nad elementami graficznymi strony, baner, ikony etc. W najbliższą środę na spotkaniu klubowym omówimy aktualny kształt strony i ustalimy termin premiery. Jednocześnie zapraszam do rejestracji aby móc aktywniej uczestniczyć w rozwoju strony.
Nowa strona
wwwWitajcie na stronach Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych po całkowitej przebudowie serwisu. Klub zrezygnował z usług darmowego hostingu prv.pl. Nareszcie koniec z irytującymi reklamami i pop-up'ami wyskakującymi w najmniej oczekiwanym momencie. Doczekaliśmy się też nowego adresu strony.
Od dziś jest to po prostu www.lkmk.pl. Za chwilę zmieni się również parę innych drobiazgów związanych ze zmianą hostingu. Nowa strona oparta jest o system php-fusion, stosunkowo prosty ale bardzo funkcjonalny system portalowy. Wszelkie uwagi na temat funkcjonowania serwisu, jego wyglądu oraz zawartości są bardzo mile widziane. Pomoże to nam przygotować go jeszcze lepiej i atrakcyjniej.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Tomek
30-09-2022 11:23
Test Shoutbox'a
Copyright © 2022, Created by Acid Rain